polskakobieta.pl

polskakobieta.pl – lifestyle, moda, uroda

kolczyki w uchu nazwy
Uroda

Kolczyki w uchu nazwy i metody przekłucia

Kolczyki nosić można w różnych częściach ciała, np. w pępku, nosie lub w wardze. Najbardziej popularnymi kolczykami są te noszone w uszach. Mogą je nosić kobiety, dzieci, a także mężczyźni. Kolczyki w uszach mogą mieć różne kształty oraz wielkości.

Kolczyki w uchu nazwy i rodzaje

Wyróżnić można następujące rodzaje kolczyków w uchu:
* stand lobe – są to najpopularniejsze kolczyki, które nosi się w płatku ucha,
* industrial – kolczyk noszony jest w górnej części ucha i ma on kształt banana lub sztangi. Kolczyk ten umieszczony jest w dwóch otworach robionych w chrząstce ucha,
* tunnels – są to kolczyki, które tworzą w płatku ucha okrągłe otwory. Poszerzanie dziurki, w której znajduje się tunel, odbywa się przy użyciu skalpela lub specjalnego „rozpychacza”,
* helix – jest to popularny kolczyk noszony na krawędzi małżowiny,
* tragus – to malutki kolczyk, który nosi się w chrząstce znajdującej się przy wejściu do ucha,
* forward helix – to kolczyk, który umieszcza się w górnej części ucha od strony twarzy,
* vertical tragus – jest to pionowe przebicie skrawka ucha,
* antu trafus – to przebicie chrząstki znajdującej się nad uchem,
* daith – jest to kolczyk umieszczony w małżowinie usznej,
* rook – ten kolczyk przechodzi przez chrząstkę ucha między zewnętrzną i wewnętrzną częścią muszli usznej,
* conch – jest to kolczyk umieszczony w środku ucha i może być on na zewnątrz i wewnątrz.

Metody przekłuwania uszu

Piercing jest zabiegiem precyzyjnym i powinien być wykonywany w sterylnych warunkach i przez doświadczonego specjalistę. Przebicie uszu może odbyć się na dwa sposoby: za pomocą pistoletu lub igły.
Przebijanie uszu przy użyciu pistoletu polega na strzelaniu w ucho pistoletem z antyalergicznym kolczykiem, który przebija tkankę na wylot. Metoda ta jest bardzo popularna, bezpieczna i bezbolesna. Wadą tej metody jest nagłe przebicie tkanki, co powoduje dłuższy czas gojenia się rany.
Przebijanie uszu za pomocą igły odbywa się dłużej niż pistoletem, ale tkanka przebijana jest delikatnie i powoli. Metoda ta jest bardziej bolesna, a rana goi się szybciej. Po przekłuciu ucha do dziurki wkładany jest antyalergiczny kolczyk.

Pielęgnacja przekłucia w uchu

Kolczyk nie powinien wbijać się w skórę i plątać we włosach, a czas jego gojenia zależny jest od indywidualnych predyspozycji, metody przekłuwania oraz miejsca.
Najczęściej po przebiciu ucha nie można przez 2 tygodnie uczęszczać na basen, solarium i saunę, a ranę należy przemywać solą fizjologiczną i dokładnie wycierać.