polskakobieta.pl

polskakobieta.pl – lifestyle, moda, uroda

doniczki ozdobne do salonu
Dom

Doniczki ozdobne do salonu – jak wybrać odpowiednie?

Urządzanie mieszkania to dość skomplikowane zadanie, które wymaga dokładnego przemyślenia wszystkich szczegółów. Aranżowane wnętrza powinny stanowić ponadczasowe połączenie wygody i stylu.

Urządzanie salonu – o czym pamiętać?

Wystrój salonu powinien stwarzać odpowiednie warunki do odpoczynku i relaksu. W dobrze urządzonym salonie nie może zabraknąć wygodnych mebli, które będą stawić podstawę całego wystroju. Dobór mebli do salonu powinien zostać dopasowany nie tylko do preferencji urządzającego, ale także do rozmiarów danego pomieszczenia – przy zakupie mebli warto postawić na wygodne, ustawne i funkcjonalne rozwiązania.

Niezwykle ważnym elementem wystroju salonu jest także jego oświetlenie, które powinno ułatwiać wykonywanie codziennych czynności. Dodatkowo salonowe oświetlenie powinno zapewniać przyjemną i relaksującą atmosferę. Rodzaj oraz rozmiar lamp, które oświetlą salon powinien zostać dopasowany do jego wielkości oraz do stylu panującego w pomieszczeniu.

Doniczki ozdobne do salonu – jak dobrać odpowiednie?

Doniczki to idealny sposób na niezwykle efektowne zapełnienie dostępnej przestrzeni. Doniczki ozdobne do salonu nie tylko dodadzą wnętrzu wyjątkowego i niepowtarzalnego charakteru, ale także przyczynią się do ożywienia całego pomieszczenia.

Wybierając idealnie dopasowane donice koniecznie trzeba wziąć pod uwagę kilka bardzo ważnych czynników. Po pierwsze niezwykle istotna kwestia to dokładne dopasowanie materiału oraz rozmiaru doniczki – doniczki ozdobne do salonu powinny zostać dobrane zarówno do wielkości samego pomieszczenia, jak i do indywidulanych potrzeb roślin. Większe, bardziej rozłożyste rośliny takie jak palmy czy duże fikusy będą potrzebowały zdecydowanie większej przestrzeni niż rośliny o drobnych liściach.

Dodatkowym kryterium wyboru jest sam styl doniczki – doniczki ozdobne do salonu powinny tworzyć harmonijną całość z resztą wystroju i podkreślać indywidualny styl pomieszczenia.

Doniczki w salonie – gdzie postawić?

Na kwestię poprawnego umieszczenia donicy będzie miała wpływ zarówno dostępna przestrzeń, jak i potrzeby konkretnej rośliny. Kwiaty, które potrzebują dużego poziomu nasłonecznienia powinny zostać ustawiane w pobliżu okien – takie umiejscowienie nie tylko świetnie ozdobi salon, ale także zapewni roślinie optymalne warunki.

Dobrym pomysłem jest ustawienie doniczek na parapecie – dzięki takiemu rozwiązaniu salonowe okno ozdobione kolorowymi roślinami zyska dodatkowego uroku. Wybierając doniczki na parapet warto postawić na lekkie i małe modele, które będzie można z łatwością przesunąć lub przenieść.