polskakobieta.pl

polskakobieta.pl – lifestyle, moda, uroda

jak oczyścić organizm z pasożytów
Zdrowie

Jak oczyścić organizm z pasożytów szybko i skutecznie?

Z uwagi na coraz większą świadomość ludzi, która związana jest z ich stanem zdrowia, stosowaną dietą oraz kondycją fizyczną coraz więcej pacjentów zadaje pytania: jak oczyścić organizm z pasożytów oraz czy jest to konieczne?

Typowe objawy związane z obecnością pasożytów w organizmie

W związku z obecnością pasożytów w organizmie mogą występować między innymi: nudności i wymioty, anemia, spadek wagi, zmiany skórne w tym wysypka alergiczna, nadpobudliwość i rozdrażnienie, bóle głowy i mięśni, bezsenność i chroniczne zmęczenie oraz zaburzenia miesiączkowania. Co istotne, szacuje się, że problem pasożytów w organizmie dotyka dużej części społeczeństwa w postaci głównie owsików i lambliozy u dzieci oraz glisty ludzkiej i tasiemca u dorosłych. Pasożyty atakują układ pokarmowy, oddechowy, mięśnie, skórę i stawy, a ich rozwojowi sprzyja brak odpowiedniej higieny, spożywanie niedomytych owoców i warzyw, a w przypadku dzieci również zabawa w zanieczyszczonej odchodami zwierząt piaskownicy.

Jak oczyścić organizm z pasożytów?

Tak zwane odrobaczanie organizmu można przeprowadzać za pomocą domowych sposób oraz produktów leczniczych i powinno być ono poprzedzone wykonaniem badań krwi oraz kału. W zależności od otrzymanych wyników podejmuje się odpowiednie leczenie. W przypadku dzieci, u których stwierdza się owsiki, glistę ludzką oraz lamblie stosuje się albendazol, którego skuteczność w przypadku tasiemców nie jest do końca potwierdzona. Na rynku dostępne są również leki na owsicę wydawane bez recepty. Przyjmowanie wszystkich leków przeciwpasożytniczych powinno przebiegać pod nadzorem lekarza, ponieważ środki te mogą wykazywać działania uboczne, w tym: zaburzenia układu pokarmowego, bóle głowy czy kłębuszkowe zapalenie nerek. Ponadto, leki te są niewskazane w przypadku dzieci poniżej 2. roku życia oraz kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Jak oczyścić organizm z pasożytów domowymi sposobami?

W przypadku walki z pasożytami warto wypróbować domowe sposoby, w tym: czosnek i sok z kiszonych ogórków, olej z goździka korzennego czy wyciąg z nasion grejpfruta. Produkty te działają przeciwwirusowo oraz przeciwgrzybiczo. Ponadto, w leczeniu bakterii, grzybów oraz pasożytów pomocna jest ziemia okrzemkowa, która bogata jest w żelazo, magnez i wapń. Z kolei regularne spożywanie nasion dyni, które są bogate w witaminy, składniki mineralne oraz kwasy tłuszczowe i kukurbitacyny, wpływa na eliminowanie z organizmu glisty ludzkiej czy tasiemca. w tym wypadku pestki dyni należy spożywać świeże, najlepiej nad czczo i z samego rana.