Tutaj jesteś

MSM – siarka organiczna – jak stosować?

11 kwietnia 2022 Zdrowie MSM

Siarka to niezwykle ważny pierwiastek, który odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie stawów oraz kości. Jego niedobór jest bardzo poważny, dlatego lepiej nie dopuszczać do takich sytuacji.

Czym jest siarka organiczna?

Warty uwagi jest suplement diety MSM Swanson, który pomaga uzupełnić niedobór siarki w organiźmie. Siarka ma bardzo duży wpływ na stan paznokci, włosów oraz skórki. Jest ona uznawana za minerał piękna. Obecnie żywność poddawana jest wielu procesom, przez co ilość siarki w produktach jest bardzo mała. Oznacza to, że samo jedzenie nie wystarczy, dlatego trzeba się posiłkować suplementami. Wybór suplementów jest bardzo duży, dlatego każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Najlepiej zamawiać suplementy u sprawdzonych producentów, którzy wiele lat działają na rynku i cieszą się dobrą opinią. Wtedy można być spokojnym o wysoką jakość produktu. Trzeba jednak pamiętać, że podstawą jest zbilansowana dieta oraz zdrowy tryb życia. Sama suplementacja nic nie da, jeżeli będziemy się niezdrowo odżywiać. MSM, czyli metylosulfonylometan to związek siarki organicznej występujący naturalnie. Jego spektrum aktywności biologicznej jest bardzo szerokie, dlatego nikogo nie powinno dziwić, że cieszy się dużym zainteresowaniem. Jest to też środek przeciwbólowy oraz przeciwzapalny w chorobach układu kostno-stawowego. Warto zwrócić uwagę na fakt, że MSM występuje naturalnie w takich produktach jak ziarna zbóż, mleko krowie, warzywa, owoce, a także piwo. Warto dodać, że osoby dorosłe mogą się suplementować dzienną dawką 4,8 g MSM. Taka dawka jest bezpieczna i całkowicie tolerowana przez organizm. Zobacz więcej na  https://sklepswanson.pl.

Suplementy MSM

U niektórych osób może wystąpić złe samopoczucie psychofizyczne oraz ból głowy, ale zdarza się to bardzo rzadko. Jest wiele dowodów, które potwierdzają, że suplementacja Swanson MSM ma korzystny wpływ na proces leczenia chorób układu kostno-mięśniowego. Można w ten sposób złagodzić nawet bardzo ostre stany zapalne, które utrudniają normalne funkcjonowanie. Siarka organiczna jest białym i krystalicznym proszkiem, który jest bezwonny i bardzo łatwo rozpuszcza się w wodzie. W różnych produktach spożywczych znajduje się MSM. Należy pamiętać, że nie jest odporna na niskie temperatury oraz promienie słoneczne. Suplementy diety lepiej przechowywać w zacienionym i suchym miejscu. Przy gotowaniu lub zamrażaniu siarka organiczna ulega zniszczeniu. W takiej formie niestety nie jest przyswajana przez ludzki organizm. MSM jest idealna dla sportowców zawodowych, ponieważ ma pozytywny wpływ na proces regeneracji potreningowej. Dotyczy to także osób amatorsko uprawiających sport.

Artykuł sponsorowany

stroje kąpilowe

Redakcja polskakobieta.pl

Witamy na PolskaKobieta.pl – serwisie stworzonym z myślą o kobietach, które pragną być na bieżąco z najnowszymi trendami i cenią sobie zdrowy, styl życia. Nasza redakcja to zespół entuzjastów, którzy z zaangażowaniem dzielą się swoją wiedzą i inspiracjami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?