polskakobieta.pl

polskakobieta.pl – lifestyle, moda, uroda

produkty na wypadanie włosów
Zdrowie

Jakie produkty na wypadanie włosów warto stosować?

Wypadanie włosów dotyka kobiet i mężczyzn w różnym wieku. Gdy zauważasz u siebie ten problem, zobacz, jakie produkty mogą Ci pomóc!

Nadmierne wypadanie włosów może mieć rozmaite przyczyny. Wśród nich wskazuje się między innymi na niedobory wynikające z ubogiej diety, choroby, zwłaszcza o podłożu hormonalnym, ale również powodem może być zmiana pór roku. W takiej sytuacji można sięgnąć po specjalne produkty na wypadanie włosów, które wzmocnią je, zmniejszą wypadanie i pomogą w uzyskaniu szybkiego odrostu.

Kosmetyki na wypadanie włosów – co wybrać i jak ich używać?

Gdy zauważane jest wzmożone wypadanie włosów, warto przede wszystkim zmienić swoją dotychczasową rutynę pielęgnacyjną i sięgnąć po produkty na wypadanie włosów zawierające w składzie odpowiednie substancje aktywne.

Na wypadanie włosów można wybrać różne typy kosmetyków, na przykład jak szampony, odżywki i balsamy, maski do włosów, wcierki, ampułki.

W ofercie wielu producentów można znaleźć całe linie kosmetyczne dedykowane dla osób z problemem wypadania włosów. Stosowane regularnie mogą wtedy zredukować liczbę wypadających włosów, spowodować wzmocnienie tych obecnych, a także przyspieszyć odrost.

Należy też pamiętać o tym, aby nie nadwyrężać swoich włosów i skóry głowy. Warto pamiętać o delikatnym osuszaniu włosów miękkim ręcznikiem – nie powinno się trzeć skóry głowy i włosów. Warto też zredukować temperaturę podczas mycia głowy. Należy ponadto unikać nadmiernej stylizacji włosów, ponieważ ona również prowadzi do ich osłabienia.

Suplementy diety na wypadające włosy – czy mogą pomóc?

W aptekach oraz w innych sklepach można znaleźć różnorodne produkty na wypadanie włosów w postaci suplementów diety. Czy warto się na nie zdecydować?

Suplementy diety mogą być bardzo pomocne wtedy, gdy zauważa się zwiększoną liczbę wypadających włosów. Znajdujące się w takich preparatach składniki aktywne mogą wtedy uzupełnić braki i sprawić, że włosy nie będą już tak wypadały. Dodatkowo poprawia one kondycję włosów i będą mogły również nasilić wzrost nowych.

Bardzo dobre efekty dają produkty na wypadanie włosów zawierające w składzie witaminy jak witaminy z grupy B, w tym biotynę, minerały jak cynk, selen, żelazo, a także ekstrakty roślinne, na przykład ze skrzypu polnego, pszenicy, pokrzywy. Również bardzo dobre efekty można uzyskać dzięki stosowaniu preparatów z aminokwasami oraz nienasyconymi kwasami tłuszczowymi.

Należy pamiętać o tym, że produkty na wypadanie włosów w formie suplementów trzeba stosować regularnie, by uzyskać oczekiwane wyniki.

Preparaty apteczne na wypadanie włosów – jakie mają działanie?

W przypadku wypadania włosów można sięgnąć po preparaty apteczne, również te przepisywane na receptę przez lekarza. Zawierają one składniki, które mogą nasilić pracę mieszków włosowych, unormować gospodarkę hormonalną, dzięki czemu również pozwalają na uzyskanie bardzo dobrych efektów.

By uzyskać receptę na takie produkty na wypadanie włosów, należy udać się do lekarza, na przykład może przepisać je dermatolog, endokrynolog, a także lekarz rodzinny.