polskakobieta.pl

polskakobieta.pl – lifestyle, moda, uroda

Chesterfield sofa z funkcją spania
Dom

Chesterfield sofa z funkcją spania

Wybór sofy w salonie to jeden z kluczowych momentów przy jego aranżacji. A umeblowanie niewielkich przestrzeni może przysporzyć sporo kłopotów. Często musimy zdecydować, czy zależy nam na stylowej, pięknej kanapie, czy na sofie, która będzie praktyczna. Rozwiązaniem mogą się okazać się meble chesterfield z funkcją spania i/lub pojemnikiem na pościel.

Sofa chesterfield normal z funkcją spania codziennego
Sofa chesterfield normal z funkcją spania codziennego (fot. www.polskie-chesterfieldy.pl)

Chesterfieldy to klasyka brytyjskiego wzornictwa. Królowały na salonach setki lat temu i wciąż są na nich obecne. Jak to się dzieje? Kanapa chesterfield nieprzerwanie trzyma swój angielski fason, ale jednocześnie jest na tyle elastyczna, że przez lata projektanci na podstawie pierwowzoru stworzyli setki modyfikacji. Poszczególne modele różnią się m.in. wysokością oparcia, nóżkami, kształtem, a także materiałem, z którego są wykonane czy w końcu samymi dodatkami. Najdalej idącą zmianą jednak jest ta związana z rozkładaniem się mebla.

Sofa chesterfield 2 osobowa z funkcją spania

Sofa chesterfield powstała około XVIII wieku na potrzeby arystokracji. Kanapy służyły głównie do siedzenia. Z czasem jednak mebel stał się popularny w coraz większych kręgach i zdobywał rzeszę zwolenników na całym świecie. W końcu modyfikacje poszła tak daleko, że z mebla przeznaczonego do siedzenia wyłoniła się sofa chesterfield z funkcją spania. I to nie do spania byle jakiego, bo niektóre modele są tak dobrze skonstruowane, że nie dość, że posiadają solidny mechanizm rozkładania to dodatkowo są wyposażone w wygodne grube materace ze sprężynami bonellowymi. Takie rozwiązanie to nie lada grata dla właścicieli małych mieszkań, w które idealnie wpasują się wersje dwuosobowe. Już nie tylko na salonach, ale nawet w kilkudziesięciu metrowych malutkich kawalerkach może zagościć luksus, elegancja i prawdziwie arystokratyczny styl. A przy tym nie musimy rezygnować z wygody.

Sofa chesterfield rozkładana – dodatkowe miejsce dla gości

Sofy rozkładane mogą też spełniać inne funkcje: mogą stanowić dodatkowe miejsce do przenocowania gości, albo przestrzeń do relaksu w gronie rodzinnym na przykład podczas seansu telewizyjnego. W takim przypadku idealnym rozwiązaniem będą sofy nieco większe wyposażone w mechanizm spania typu delfin. System ten jest bardzo wygodny, umożliwia szybkie rozkładanie się sofy. Ciekawym i praktycznym rozwiązaniem są kanapy chesterfield z pojemnikiem na pościel. Dzięki temu zyskujemy dodatkową przestrzeń do przechowywania m.in. koców, poduszek, kołder. Z kolei modele sof z funkcją spania wyposażoną w wysokie nogi umożliwiają łatwe utrzymanie porządku pod sofą.

Sofa chesterfield z .funkcją spania to doskonałe połączenie piękna, elegancji dobrego stylu, ale także funkcjonalności.