Tutaj jesteś

Twoje zmęczone spojrzenie spędza Ci sen z powiek? Najwyższy czas odwiedzić gabinet medycyny estetycznej

2 stycznia 2022 Uroda zmęczone spojrzenie

Wiotka skóra powiek jest wyjątkowo uciążliwym objawem starzenia. Nie dość, że nadaje twarzy posępny i zmęczony wygląd, to z czasem może ograniczać pole widzenia. Rozwiązanie niesie medycyna estetyczna. Jakie zabiegi na powieki i pod oczy mogą pomóc – wyjaśnia dermatolog z Kliniki Melitus w Warszawie, dr n. med. Maria Noszczyk.

Skóra wokół oczu starzeje się najszybciej. Przygotuj się na to

Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna i wrażliwa. Wyjątkowo łatwo poddaje się procesowi starzenia, co z czasem staje się problemem estetycznym, a niekiedy nawet zdrowotnym. Wiotka skóra powiek dodaje lat, a tzw. opadająca powieka jest schorzeniem okulistycznym (czasem neurologicznym). To nie są zwykłe defekty urodowe, lecz poważne zmiany starzeniowe, wywołujące dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu. U jednych pojawiają się wcześniej, u innych później i są uwarunkowane genetycznie. 

,,W procesie starzenia uczestniczy około 1500 genów, dlatego spojrzenie córki może zmieniać się z wiekiem, podobnie jak zmieniało się spojrzenie mamy czy babci. To sprawia, że warto działać profilaktycznie i po 25. roku życia zacząć dbać o odpowiednią pielęgnację skóry wokół oczu i wspierać się metodami anti-aging, jak np. klasyczna mezoterapia czy radiofrekwencja mikroigłowa’’ – wyjaśnia dr n. med. Maria Noszczyk, dermatolog estetyczny z Kliniki Melitus w Warszawie. 

Krem pod oczy to za mało. Pomoże dobry specjalista

Efekt zmęczonych oczu i posępnej twarzy wynika z kilku czynników. Z jednej strony to zmarszczki mimiczne i wiotka skóra powiek, z drugiej – obrzęki i nadmiar tkanki tłuszczowej, z trzeciej – sińce, cienie i worki pod oczami. Co można zrobić, kiedy najdroższy krem przestaje działać? To zależy od problemu, który chcemy zwalczyć. 

,,Arsenał metod medycyny estetycznej jest bardzo szeroki. Obejmuje procedury kosmetyczne, dermatologiczne i chirurgiczne. Mimo to trzeba wiedzieć, że zabiegi okolicy oczu są szczególnie trudne. Skóra w tym miejscu jest bardzo cienka i zawiera niewiele gruczołów łojowych, przez co wolniej się regeneruje i goi. Nieodpowiednio dobrane lub zbyt intensywnie wykonane zabiegi mogą przynieść skutek odwrotny do zamierzonego i zamiast zredukować defekt, nasilić go – wyjaśnia dr n. med. Marii Noszczyk.

Jeśli chcemy poprawić okolicę oka, korzystajmy z pomocy kosmetologów, dermatologów, chirurgów plastycznych, ekspertów w swojej dziedzinie. Łatwo dać się zwabić promocyjnymi ofertami, ale niskie ceny nie powinny tłumić naszej czujności ani zdrowego rozsądku. Ryzyko błędu jest odwrotnie proporcjonalne do wiedzy i doświadczenia – maleje, gdy zabieg wykonuje doświadczony specjalista. Warto mieć to na uwadze.

Jaki zabieg pod oczy? Ukierunkowany na potrzeby skóry

Do zabiegów poprawiających okolicę oczu w warszawskiej Klinice Melitus zalicza się, oprócz wspomnianej już mezoterapii, laseroterapię, ostrzykiwanie skóry kwasem hialuronowym czy toksyną botulinową, a także blefaroplastykę. Zdaniem ekspertki każde z tych rozwiązań jest ukierunkowane na najważniejsze problemy okolicy oczu. 

Kurze łapki

Iniekcje toksyny botulinowej redukują zmarszczki mimiczne wokół oczu. Tzw. botoks stosuje się, aby wygładzić kurze łapki, lwią zmarszczkę. Podany w okolicę skroni pozwala otworzyć oko i odmłodzić spojrzenie. Efekt utrzymuje się kilka miesięcy, przy czym należy podkreślić, że zabiegi z toksyną botulinową działają profilaktycznie, spowalniają proces utrwalania zmarszczek mimicznych. 

Dolina łez

Podobne rezultaty przynoszą zabiegi wolumetryczne. Stosuje się do nich przede wszystkim preparaty z kwasem hialuronowym, czasem polimlekowym oraz inne stymulatory tkankowe. To substancje, które jednocześnie wypełniają i regenerują skórę, zapewniając wyraźny efekt odmłodzenia. Znajdują zastosowanie w redukcji głębszych zmarszczek, widocznych bruzd, jak np. linie marionetki, czy ubytków tkankowych typu dolina łez. 

Worki i wiotkość

Na problem podkrążonych oczu dobrze sprawdzą się zabiegi laserowe. Na wiotką skórę powiek stosuje się blefaroplastykę chirurgiczną i/lub plazmową (niechirurgiczną). Pierwszy zabieg wykonuje się na tzw. opadające powieki górne lub dolne, aby zredukować nadmiar skóry w tym obszarze i przywrócić pełne pole widzenia. Wskazaniem do wykonania blefaroplastyki plazmowej są wiotkość skóry powiek i zmarszczki wokół oczu.

Przytoczone wskazania to tylko pewien skrót, uproszczenie – tłumaczy dr n. med. Maria Noszczyk. Jak wyjaśnia, dobór zabiegu na powieki i oczy odbywa się na podstawie analizy całej twarzy i procesu starzenia skóry, co w każdym przypadku jest indywidualne. Czasem wystarczy jeden zabieg, np. Jett Plasma Medical, który ujędrnia skórę powiek, spłyca zmarszczki, uwydatnia kontur twarzy. Innym razem potrzeba jest terapia łączona, np. blefaroplastyka i lifting czoła. Wszystko zależy od osobistych wskazań, ale też stanu zdrowia, oczekiwań i motywacji pacjenta. Dlatego tak ważne jest, aby pierwszym krokiem w poprawie okolicy oczu była rozmowa ze specjalistą. Dobrze zaplanowana terapia przynosi pożądane efekty, a o to właśnie chodzi!

Artykuł powstał przy współpracy z Kliniką Melitus w Warszawie, więcej informacji na stronie: https://klinikamelitus.pl/kontakt/ 

Artykuł sponsorowany

stroje kąpilowe

Redakcja polskakobieta.pl

Witamy na PolskaKobieta.pl – serwisie stworzonym z myślą o kobietach, które pragną być na bieżąco z najnowszymi trendami i cenią sobie zdrowy, styl życia. Nasza redakcja to zespół entuzjastów, którzy z zaangażowaniem dzielą się swoją wiedzą i inspiracjami.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?