polskakobieta.pl

polskakobieta.pl – lifestyle, moda, uroda

Zadbaj o granitowy nagrobek
Lifestyle

Zadbaj o granitowy nagrobek

Nagrobki wykonane z kamienia granitowego cieszą oko przez naprawdę długi czas. Jest to materiał bardzo solidny i odporny. Aby jednak zachował on swoje właściwości możliwie jak najdłużej, warto zadbać o jego odpowiednią pielęgnację. Jak czyścić i zabezpieczyć nagrobek granitowy, aby pozostał on w doskonałym stanie przez lata?

Odpowiednia pielęgnacja zapewni idealny wygląd na lata

Granit to materiał, który cieszy się ogromną popularnością, ponieważ jest solidny i trwały i doskonale znosi warunki atmosferyczne panujące w Polsce. Dlatego też sprawdza się idealnie jako materiał do wykonywania elementów architektury zewnętrznej. Można wykorzystywać go w naprawdę różnych celach – od schodów, poprzez pomniki, płyty chodnikowe oraz pokrycia tarasów, na nagrobkach skończywszy. Wszystkie te elementy bardzo łatwo i szybko się czyści i pielęgnuje. 

Nagrobek z granitu, jeśli będzie odpowiednio zadbany, wymaga jedynie umycia go czystą wodą z pomocą miękkiej gąbki lub szmatki. W przypadku trudniejszych zabrudzeń warto dodać delikatnego detergentu – najlepiej dedykowanego do czyszczenia granitu. Jeśli zależy Ci na tym, aby zadbać o piękny połysk granitowych nagrobków, to do wody, którą będziesz sprzątać pomnik, możesz dodać odrobinę octu. Zabezpieczy on powierzchnię, pomoże pozbyć się brudu oraz zapewni jej piękny blask. Pamiętaj, aby do czyszczenia granitu nie dodawać tłustych środków ani silnych detergentów – mogą one naruszyć warstwę wierzchnią płyty, co przyczyni się do szybszego niszczenia. 

Wysoka jakość wykonania i solidne materiały to podstawa

Szukają nagrobka wykonanego z granitu lub innych elementów architektury zewnętrznej z tego materiału, warto postawić na sprawdzone usługi. Wybieraj granit tylko ze sprawdzonych źródeł i korzystaj z oferty renomowanych firm, które doskonale znają się na obróbce tego materiału. Dzięki temu wykonane z granitu pomniki, schody czy płytki chodnikowe będą piękne i solidne przez naprawdę długie lata. Przy odpowiedniej pielęgnacji nie stracą koloru ani blasku oraz innych właściwości.