polskakobieta.pl

polskakobieta.pl – lifestyle, moda, uroda

sufit napinany biały
Dom

Sufit napinany biały czy sufit podwieszany – co wybrać?

Zarówno sufity podwieszane jak i również napinane mają swoich zwolenników i przeciwników. Aby wybrać najlepsze rozwiązanie warto poznać zalety i wady poszczególnych modeli. Eleganckie aranżacje sufitów odgrywają bardzo ważną rolę, dlatego też nie można przejść obok nich obojętnie.

Czym charakteryzują się sufity napinane

Sufit napinany biały to nic innego jak popularny sufit lustrzany. Mowa tutaj o charakterystycznych sufitach podwieszanych, które doskonale sprawdzą się nie tylko w lokalach gastronomicznych, ale również w mieszkaniach prywatnych. Tradycyjny sufit napinany podwieszany jest równolegle do właściwego poziomu sufitu. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu można obniżyć wysokość pomieszczenia. Napinane sufity są doskonałym wyborem dla tych osób, które chcą w umiejętny sposób zamaskować wszelkie nierówności. Idealnie gładka faktura jest bardzo trudna do osiągnięcia za pomocą zwykłego tynkowania.

Obciążenie – co trzeba wiedzieć?

Sufit napinany biały jest bardzo lekki, dlatego też projektanci mają szerokie pole do popisu jeżeli chodzi o nietypowe aranżacje. Warto wspomnieć również o tym, że dość cienka membrana nie zajmuje tak dużo cennej przestrzeni. Jest to bez wątpienia najlepsza alternatywa dla tradycyjnych płyt gipsowo-kartonowych. Tradycyjne sufity podwieszane są dość ciężkie, dlatego też nie wszędzie można je zamontować. Doświadczony monter powinien dokładnie obliczyć maksymalne obciążenie. Problemy pojawiają się przeważnie przy starszym budownictwie.

Jakie największe zalety?

Sufity napinane białe są bardzo lekkie i szybkie w montażu, dlatego też tak wiele osób decyduje się na ich zakup. Olbrzymim atutem jest także niesamowita estetyka wykończenia. Żadna konkurencyjna metoda wygładzania sufitów niestety nie pozwala uzyskać tak idealnie gładkiej i równej powierzchni. Dzięki sufitom lustrzanym można stworzyć błyszczące tafle, które do złudzenia przypominają lustro. Sufity tego typu wykorzystywane są bardzo często do ukrywania zamontowanej instalacji elektrycznej. Opisując największe zalety warto wspomnieć także o dużej wytrzymałości. Specjalne powłoki z poliestru i PCV mogą pochwalić się duża odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Żywotność membrany szacuje się nawet na kilkadziesiąt lat.

Prosty montaż

Montaż sufitu napinanego skupia się oczywiście na obniżeniu sufitu. Doświadczona ekipa jest w stanie zamontować sufit w przeciągu jednego dnia. Kluczem do sukcesu jest zamontowanie odpowiednich profili na które napina się membranę. Dużym atutem tego rozwiązania jest to, że w niedalekiej przyszłości membranę można ponownie wykorzystać. W przypadku płyt karton gips nie ma oczywiście takiej możliwości. Raz wykorzystane płyty nadają się do wyrzucenia. Powierzchnię sufitu można dowolnie spersonalizować. Do wyboru są nie tylko różnorodne kolory, ale również bardzo ciekawe wzory. Najbezpieczniejszym wyborem są zawsze białe sufity napinane, które pasują do nowoczesnych i klasycznych wnętrz. Powierzchnię sufitową bez problemu można pokryć także nadrukiem w wybranym wzorze. W obecnym sezonie najmodniejsze są wzory geometryczne.