polskakobieta.pl

polskakobieta.pl – lifestyle, moda, uroda

gumy oporowe do ćwiczeń
Sport

Gumy oporowe do ćwiczeń – rodzaje oraz zalety włączenia do treningu

Gumy oporowe do ćwiczeń to akcesoria, które z powodzeniem można stosować zarówno podczas rozgrzewki, ćwiczeń dla początkujących, jak i bardzo zaawansowanego treningu. Dzięki włączeniu ich do codziennego treningu możliwe jest zwiększenie jego efektywności oraz uzyskanie wzmocnionego i jędrnego ciała.

Zalety treningu z gumami oporowymi do ćwiczeń

Jak wspomniano powyżej, włączenie gum do planu treningu wpływa na zwiększenie jego efektywności. Ponadto, ćwiczenia mogą być bardziej urozmaicone, co nie tylko wpływa na zaangażowanie większej ilości mięśni, ale również na ciekawej prowadzony trening. Poza tym, gumy do ćwiczeń są kompaktowe, a więc wygodne w transporcie. Ich niewielkie rozmiary umożliwiają wykorzystanie zarówno na profesjonalnej sali treningowej, jak i w warunkach domowych. Należy również dodać, że w szerokiej ofercie sprzedaży dostępne są gumy oporowe o bardzo zróżnicowanym stopniu rozciągania, co sprawia, że mogą być one z powodzeniem dopasowane do bardzo indywidualnych potrzeb. Powszechnie stosowana taśma fitness poprawia na mobilność stawów oraz sprzyja wzmacnianiu mięśni. W dodatku, taśmy polecane są podczas rehabilitacji, na przykład po kontuzji. Ćwiczenia wykonywane z taśmami nie są trudne i mogą być wykonywane przez osoby młode, jak i nieco starsze bez szkody dla ich zdrowia.

Rodzaje gum oporowych do ćwiczeń

Z uwagi na mnogość form treningu należy wybierać i stosować odpowiednie akcesoria do ćwiczeń, w tym gumy oporowe, które mogą różnić się konstrukcją przekładającą się na ich różnorodną długość czy naciąg. Można zatem wymienić choćby: gumy typu mini bands, power bands, taśmy do pilates, expandery oraz taśmy TRX.

Gumy oporowe do ćwiczeń – mini bands

Tego typu wąskie taśmy w formie pętli polecane są przede wszystkim podczas zajęć rehabilitacyjnych, fitness oraz treningów o charakterze ogólnorozwojowym. Wykonywanie ćwiczeń z ich udziałem wzmacnia ciało oraz poprawia wygląd sylwetki.

Gumy oporowe do ćwiczeń – power bands

Taśmy power bands cechują się dużym oporem oraz zróżnicowaną szerokością. Taśmy polecane są przede wszystkim podczas intensywnego treningu, w tym na przykład crossfitu.

Gumy oporowe do ćwiczeń – taśmy pilates

Lekkie i bardzo elastyczne taśmy pilates są polecane szczególnie dla kobiet podczas wykonywania ćwiczeń rozciągających czy relaksacyjnych. Urozmaicają zajęcia oraz wzmacniają efekty podejmowanych działań.

Gumy oporowe do ćwiczeń – expandery

Expandery to rodzaj przyrządu, który stosowany jest podczas zaawansowanych ćwiczeń stosowanych w celu rozbudowy mięśni klatki piersiowej oraz pleców.

Gumy oporowe do ćwiczeń – taśmy TRX

Taśmy TRX stosowane są od niedawna i już zyskały grono zagorzałych zwolenników. Taśmy te nie są elastyczne, a podczas treningu wykorzystywany jest przede wszystkim ciężar ciała osoby ćwiczącej.