polskakobieta.pl

polskakobieta.pl – lifestyle, moda, uroda

Fala uderzeniowa
Uroda

Fala uderzeniowa – czy warto wykonywać zabiegi na cellulit?

Pojawienie się cellulitu coraz częściej okazuje się dolegliwością, z którą borykają się kobiety w różnym wieku i o różnym stopniu aktywności fizycznej. Z tego też powodu warto zapomnieć o micie, według którego cellulit należy do przypadłości spotykających jedynie osoby zmagające się z nadwagą i brakiem odpowiedniej ilości ruchu w ciągu dnia. W rzeczywistości cellulit dzieli się na dwie odmiany (tłuszczową oraz wodną) i może występować nawet u młodych, wysportowanych kobiet. Co więcej, niekiedy wiąże się nie tylko z kwestiami estetycznymi, ale również z bólowymi – wówczas znacznie pogarsza komfort codziennego życia i często uniemożliwia chodzenie na dłuższe spacery czy uprawianie różnego rodzaju sportów.

Usuwanie cellulitu – czy może być skuteczne?

Odpowiednio przeprowadzone usuwanie cellulitu powinno składać się z kilku etapów, które wymagają od danej osoby systematyczności oraz cierpliwości. Niezwykle ważna okazuje się między innymi dobrze dobrana dieta oraz stopniowe usuwanie z organizmu różnego rodzaju toksyn wynikających na przykład z palenia papierosów czy spożywania alkoholu. Dodatkowo dużym wsparciem mogą okazać się zabiegi kosmetyczne z wykorzystaniem takiej technologii jak fala uderzeniowa. Dzieje się tak, ponieważ wysokiej jakości aparaty do fali uderzeniowej pozwalają na rozbicie komórek tłuszczowych i ich naturalne wydalenie z organizmu poprzez układ limfatyczny. W efekcie laserowe usuwanie cellulitu należy do nieinwazyjnych i bezpiecznych zabiegów, które pozwalają na szybkie zauważenie pierwszych rezultatów.

Warto wspomnieć, że likwidacja cellulitu to niejedyne zastosowanie fali uderzeniowej, która pojawia się w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Dzięki temu, że fala uderzeniowa pobudza również produkcję kolagenu i wpływa na lepsze krążenie krwi, okazuje się godnym uwagi sposobem na modelowanie sylwetki. Za sprawą dużej precyzji urządzenia w gabinecie można między innymi wykonać takie zabiegi jak modelowanie biustu, brzucha, ud czy ramion. Tego typu modelowanie ciała w wyniku przeprowadzenia kilku regularnych zabiegów również pozwala na szybkie dostrzeżenie pierwszych efektów. 

Jak wybrać godne uwagi urządzenie do fali uderzeniowej?

W przypadku chęci wykonywania takich zabiegów jak likwidacja cellulitu czy modelowanie piersi lub całego ciała warto zdecydować się na urządzenia, które wyróżniają się przemyślanym wykonaniem oraz niezawodnością. Warto przy tym wspomnieć, że jeśli chodzi o urządzenia do fali uderzeniowej, cena nie zawsze okazuje się odzwierciedleniem jakości ich wykonania. Z tego też powodu dobrym pomysłem okazuje się zwrócenie szczególnej uwagi na producenta danego urządzenia do fali uderzeniowej oraz na ewentualną możliwość przeprowadzenia profesjonalnego szkolenia z jego obsługi. Taką ofertą wyróżnia się między innymi hurtownia Attre, która zapewnia łatwy dostęp do urządzeń o bardzo dobrych parametrach technicznych i atrakcyjnej cenie. Na uwagę zasługuje również sprawny serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny, który zapewnia szybką relację w razie pojawienia się jakiejkolwiek usterki.