Paznokcie hybrydowe – wady, zalety i cena

Lakierowanie paznokci metodą hybrydową stanowi ogromną alternatywę dla lakierowania paznokci metodą akrylową i żelową. Każdy powinien wiedzieć, że tak zwane hybrydy nie służą do przedłużania naszych paznokci. Jedynie mogą odrobinę pomóc podczas ich przedłużania. Przede wszystkim hybrydy służą nam do zabezpieczenia płytki paznokcia specjalną utwardzoną warstwą i prowadzą do uzyskania estetycznego wyglądu naszych paznokci. Jest to znacznie skuteczniejszy sposób niż w przypadku zwyczajnego lakieru do malowania paznokci. Akryl jest to proszek, który wraz z połączeniem ze specjalnym płynem tak zwanym liquidem ulega stwardnieniu w ciągu zaledwie kilku chwil. Żele natomiast trzeba utwardzać przy używaniu lampy z promieniowaniem ultrafioletowym. Obie substancje można nakładać na przyklejane do płytki paznokci tipsy lub używać szablonu, który pomaga budować i wydłużać paznokieć po dodaniu odpowiedniej ilości używanego materiału.

paznokcie hybrydowePrzygotowane w taki sposób paznokcie mamy możliwość spiłowania w taki sposób, aby uzyskać odpowiedni kształt. W przeciwieństwie do akrylu i żelu lakier hybrydowy nie jest substancją budującą, dlatego nie służy nam do przedłużania naszych paznokci. Stosuje się go jedynie jako zwyczajny lakier, który utwardza się promieniowaniem z lampy ultrafioletowej w taki sposób, by zachował jego trwałość. Istnieją też metody umożliwiające lekkie przedłużenie paznokcia pomalowanego lakierem hybrydowym.

Paznokcie hybrydowe mają wiele różnych wad jak i zalet.

Zalety stosowania paznokci hybrydowych

 • wzmacnianie płytki naszego paznokcia co wiąże się ze wzrostem odporności na uszkodzenia,
 • zdecydowanie większa trwałość, brak odprysków i brzydkich rys na naszym lakierze,
 • świetny połysk, i zachowanie naturalnego wyglądu,
 • podczas, gdy hybrydy zostaną wykonane prawidłowo, podczas zakładania i zdejmowania nasze paznokcie nie zostaną uszkodzone,
 • hybrydy w znaczący sposób ułatwiają zapuszczanie paznokci,
 • lakiery hybrydowe, w przeciwieństwie do zwykłych lakierów, nie zasychają w buteleczce.

Wady wynikające ze stosowania paznokci hybrydowych

 • hybrydy a także aceton mogą doprowadzić do wysuszenia i do rozdwajania się naszych paznokci. Problem ten pojawia się jednak głównie u osób ze słabymi, cienkimi i łamliwymi paznokciami albo w przypadku, gdy hybrydy zostaną nieodpowiednio nałożone lub usunięte,
 • zbyt długie noszenie hybryd (powyżej 2 tygodni) może przesuszać płytkę paznokcia,
 • niektóre osoby mogą być uczulone na pewne składniki obecne w lakierach hybrydowych,
 • mogą zdarzać się odpryski (szczególnie w wyniku niewłaściwego przygotowania paznokcia do nałożenia hybrydy),
 • jeżeli zdrapie się część lub całość hybrydy, można poważnie uszkodzić paznokieć,
 • osoby o słabszych paznokciach powinny robić przerwy od nakładania lakieru hybrydowego, żeby umożliwić płytce paznokcia regenerację.

Paznokcie hybrydowe domowym sposobem

Paznokcie hybrydowe możemy wykonywać w gabinetach kosmetycznych albo w domu, przy pomocy zestawu do manicure hybrydowego, którego ceny zaczynają się od kilkudziesięciu złotych. Podczas zakupu sprzętu do domu głównym wydatkiem jest tutaj lampa generująca promieniowanie ultrafioletowe, której koszt ma znaczy wpływ na ostateczną cenę naszego produktu. Jest to korzystna inwestycja, jeśli odpowiada nam ten typ manicure i chcemy go stosować regularnie, szczególnie że w gabinecie kosmetycznym zapłacimy nawet 100 złotych za jednorazowy zabieg tego typu. Podobnie jest też z usuwaniem hybryd – mamy do wyboru kosmetyczkę lub domowe metody.

Wybierając hybrydy, warto zwrócić uwagę na zalety i wady. Wydaję mi się, że stosowanie tego typu hybrydowych paznokci jest bardzo skuteczne i upiększa nasze paznokcie.

Ewelina Shulz

Latest posts by Ewelina Shulz (see all)

Ewelina Shulz Autor

Ukończyłam dziennikarstwo. Na co dzień zajmuję się dwójką moich dzieci, dlatego też mam sporo czasu na prowadzenie bloga. Mam nadzieję, że Ci się tu podoba!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *