Jak schudnąć do wakacji?

Wiele osób, które mają kilka zbędnych kilogramów, chce się ich pozbyć do wakacji. Jak wiadomo, w zimę łatwo jest ukryć nasze ciało pod grubym swetrem czy kurtką, lecz w porze letniej, gdy chodzimy na plażę czy na zewnątrz wychodzimy w podkoszulku, wiele osób dostaje kompleksów z powodu swojej nadwagi. Warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Po zastosowaniu się do nich zrzucenie kilku kilogramów do wakacji nie będzie dla nas żadnym większym problemem.

Skupiaj się na jedzeniu

Przede wszystkim nigdy nie powinniśmy jeść przed komputerem czy telewizorem. Amerykańscy naukowcy przeprowadzili badania. Taką samą potrawę podano dla graczy komputerowych, którzy jedli podczas grania na komputerze i dla ludzi, którzy zjedli normalnie przy stole. Gracze nie skupiali się na tym, co jedli tylko na grze. Przez to nie odczuwali smaku potrawy, a to doprowadziło do tego, że nie najedli się do syta. Zdecydowanie szybciej gracze stali się głodni, niż ludzie, którzy jedli przy stole. Warto więc pamiętać, żeby nie jeść przed komputerem, bo to prowadzi do jedzenia większej ilości posiłków.

Pij regularnie kawę

kawa na odchudzanieKawa pobudza metabolizm. Nie od dzisiaj o tym wiadomo. Należy pamiętać, że nie powinniśmy pić przez to więcej kawy. Kawa jest zdrowa dla naszego ciała tylko wtedy gdy odpowiednio ją przygotujemy i odpowiednio często pijemy. Należy pamiętać, że gdy dolejemy dużo mleczka czy dosypiemy dużo cukru do naszej kawy, wywoła to efekt odwrotny do oczekiwanego. Zaleca się picie kawy maksymalnie do trzech razy dziennie. Jest to bezpieczna dla naszego ciała ilość i pomoże nam zrzucić wagę!

ZOBACZ tabletki na odchudzanie

Rozplanuj posiłki

Przede wszystkim, kluczem do sukcesu i odpowiednio szybkiego zrzucenia naszej wagi, jest odpowiednie rozplanowanie posiłków. Przede wszystkim trzeba pamiętać o podstawowej zasadzie, która brzmi „jedz częściej, ale mniej”. Oznacza to, że nasze posiłki powinniśmy spożywać w odstępach czasowych od 2 do 3 godzin, lecz nasze posiłki powinny być zdecydowanie mniejsze. Pozwala to dostarczać organizmowi tyle jedzenia, ile potrzebuje. Nie będzie musiał on odkładać naszego tłuszczu na zapas i gromadzić go pod skórą.

Unikaj alkoholu i cukru

Ograniczyć musimy również alkohol i słodkie napoje. Drinki czy piwo bardzo negatywnie wpływają na nasz organizm. Prowadzą do takiego stanu, że po nadmiernym spożyciu nie wiemy, co robimy. Należy o tym pamiętać, lecz oprócz tego trunki te kryją pod sobą jeszcze jedną tajemnicę. Jeśli będziemy spożywać tego w dużej ilości, bardzo szybko przytyjemy! Taki sam efekt niosą ze sobą słodkie napoje. Gdy chcemy się orzeźwić, warto wypić zimną wodę lub przygotować sobie samemu swoją lemoniadę. Do zimnej gazowanej wody dodajemy soku z cytryny. Lemoniada zapewni nam orzeźwienie i nie doprowadzi do przytycia.

Podsumowanie

Do końcowego efektu, który nas zadowoli, istotny jest też trening. Warto pójść pobiegać 3 razy w tygodniu po pół godziny. Jest to świetna metoda na zrzucenie wagi w bardzo szybkim czasie.bieganie

Gdy zastosujecie się do tych kilku prostych porad, na pewno osiągniecie oczekiwany przez was efekt. Należy pamiętać o kilku prostych zasadach, a zrzucenie kilku zbędnych kilogramów do wakacji nie będzie większym problemem. Częste i niewielkie posiłki, które należy spożywać każdego dnia w takiej samej proporcji kalorycznej, w łatwy sposób pomogą nam w zrzuceniu wagi! Częsty trening też pomoże nam zrzucić zbędne kilogramy.

Ewelina Shulz

Latest posts by Ewelina Shulz (see all)

Ewelina Shulz Autor

Ukończyłam dziennikarstwo. Na co dzień zajmuję się dwójką moich dzieci, dlatego też mam sporo czasu na prowadzenie bloga. Mam nadzieję, że Ci się tu podoba!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *