Cała prawda o diecie cud

O diecie cud możemy wiele wyczytać w nawet najstarszych czasopismach. Na każdym kroku jest zachwalana, a w Hollywood większość gwiazd dzięki nim wygląda obłędnie. Oferuje szybką utratę kilogramów i to bez wysiłku fizycznego. Spójrzmy prawdzie w oczy. Nie ma czegoś takiego jak dieta cud! Niestety, ale wiele osób nawet mimo pełnej świadomości tego potrafi szukać w nieskończoność takich diet. Czasami chęć zrzucenia paru zbędnych kilogramów jest naprawdę wielka.

Czym właściwie jest dieta cud?

Dietą cud nazywamy diety, które oferują szybką utratę masy ciała w krótkim czasie. W mediach zostały wykreowane na wspaniały środek odchudzający, który jest w stanie pomóc każdemu. Wiele osób uważa, że zostały one stworzone tylko i wyłącznie do szybkiego… zarobienia pieniędzy – oczywiście przez autorów. Z odchudzaniem niewiele mają wspólnego.

Na czym się opiera

Dieta cud to głodówka. Do tego dochodzą produkty dietetyczne (jogurty, płatki owsiane, batony fit, cola zero itd.) i mamy „klucz” do uzyskania szczupłej sylwetki. Taka dieta dostarcza do organizmu bardzo małą ilość kalorii oraz składników odżywczych. Rzeczywiście dieta cud może spowodować spadek nawet 5 kilogramów tydzień, ale jest to bardzo niezdrowe dla organizmu.

Dieta cud prowadzi do efektu jo-jo

Nawet jeśli przy pomocy diety cud uda Ci się zrzucić jakieś kilogramy, to gdy wrócisz do dawnych nawyków żywieniowych, szybko pojawi się efekt jojo. Dieta cud nie jest naturalna. W jej czasie nie jemy tego, czego lubimy i przyjmujemy zbyt mało kalorii. Kiedy uważamy, że aktualna waga jest okej, wracamy do poprzedniego życia i szybko zwiększamy dzienną ilość kalorii. Ten sposób powoduje, że organizm zaczyna magazynować nadmiar.

ZOBACZ skuteczne tabletki na odchudzanie

Mało tego. Dieta cud nie usuwa tłuszczu. Parę kilogramów mniej jakie można uzyskać przy jej pomocy, najczęściej jest spowodowane usunięciem wody z organizmu. Kiedy wrócimy do dawnego trybu życia, woda wróci, a dodatkowo zaczną odkładać się kolejne warstwy tłuszczu.

Efekt jo-jo to nie wszystko

Głodówka nie dostarcza do organizmu witamin i minerałów, dlatego może prowadzić do ciągłego zmęczenia. Jednak to nie wszystko, ponieważ gorszym problemem mogą okazać się kłopoty hormonalne. Do tego dochodzi wyżej wspomniany efekt jo-jo. Także stosując dietę cud niczego nie zyskasz, a tylko stracisz.

Ewelina Shulz

Latest posts by Ewelina Shulz (see all)

Ewelina Shulz Autor

Ukończyłam dziennikarstwo. Na co dzień zajmuję się dwójką moich dzieci, dlatego też mam sporo czasu na prowadzenie bloga. Mam nadzieję, że Ci się tu podoba!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *