Jak znaleźć idealnego faceta

Na świecie jest ponad 6,7 miliarda ludzi. Różnimy się kulturą, religią, wychowaniem, ale jedne co jest w tym wszystkim pewne, że każdy jest inny i przeżywa życie. Z tego wynika, że motyw, którym się kierujemy przy doborze partnera na całe życie tzw. „tego jedynego” nie może być ten sam dla wszystkich ludzi.

Podobne usposobienie

Dla tych, którzy nie wybrali swojego partnera przez miłość, pozostaje kilka motywów. Jednym z nich jest podobne usposobienie, czyli zgodność cech charakteru i osobowości. Niektórym ludziom łatwiej jest się dogadywać w związku, jeśli są z osobą, która ma takie samo usposobienie czy cechy charakteru, łatwiej jest im rozwiązywać zaistniałe problemy, czy podejmować decyzje np. dotyczące wychowywania dzieci. Istnieje jednak ryzyko, że taki związek może nie przetrwać tzw. „próby czasu”, związek może stać się monotonny i nudny, a partnerzy mogą zacząć szukać urozmaicenia.

ZOBACZ Jak nie odstraszyć faceta

Szczęście

Kolejnym motywem, jest szczęście. Często zdarza się tak, że kocha się człowieka tylko dlatego, że jesteśmy z nim naprawdę szczęśliwi. Chęć przebywania z ludźmi dającymi nam chwile, które oderwą nas od codziennej, szarej rzeczywistości jest niekiedy ważniejsza niż miłość. Szczęście może kryć się w najróżniejszych czynnościach wspólnych śniadaniach, rozmowach, spacerach. Takie związki mogą być na długie lata, zależy wszystko od tej dwójki ludzi, jak długo będzie to trwać, czy będą mieli czas na te wspólne chwile szczęścia w świecie, któremu czasu brak.romantyczny wieczór przy winie

Wspólne zainteresowania

Wspólne zainteresowania także potrafią zbliżyć dwójkę obcych ludzi, którzy przez wspólną pasję potrafią stworzyć piękny związek. Ten motyw można podzielić na podobieństwo zainteresowań, podobieństwo uzdolnień i podobieństwo w zakresie inteligencji. Tak naprawdę nie jest istotne czy partner nas kocha, czy czujemy się dobrze w jego towarzystwie, czy jesteśmy z nim szczęśliwi. Połączyła nas z tym mężczyzną wspólne zainteresowanie, pasja. Może to być pasja zawodowa bądź jakieś hobby. Nie jest ważne, co to jest, ważne są nieprzespane noce spędzone na długich dyskusjach czy wspólne wypady na zjazdy np. fanów motoryzacji. Jeśli chodzi o podobieństwo inteligencji to większość kobiet woli mężczyzn, którzy są od nich mniej inteligentni. Jednak drogie Panie pamiętajcie, że faceci boją się mądrych kobiet, więc należy inteligentnie udawać głupie i bezradne, aby facet nie czuł się niepotrzebny.

ZOBACZ Jak być pewną siebie w łóżku

Stabilizacja życiowa

Kolejny motyw to stabilizacja życiowa. Ten motyw jest doskonale widoczny w historii. Praktycznie w każdej ubiegłej epoce istniało coś takiego jak małżeństwo z rozsądku czy małżeństwo dla majątku mężczyzny, czy posagu kobiety. Rodzice przyszłych małżonków dogadywali się między sobą, czasem w porozumieniu z panem młodym co do przyszłych zaślubin. Obecnie jest to bardziej ucywilizowane, przynajmniej w Europie. Nikt nikomu nie narzuca z kim ma brać ślub, czy kogo wybrać na partnera, ale niektóre kobiety czy mężczyźni nadal kierują się motywem materialnym. Miłość, szczęście, chęć przebywania, atrakcyjność nie jest tak istotna, jak to, że dany człowiek może zagwarantować byt i godne życie nam, i naszym przyszłym dzieciom. Związki oparte tylko na tym motywie nie trwają długo, gdyż partner, który zapewnia byt rodzinie najczęściej, znajduje sobie inną partnerkę, gdy ta pierwsza mu „się znudzi”.

Podsumowanie

Wybierając sobie partnera na całe życie, należy zwrócić uwagę na jego charakter, a nie wygląd. Każdy mężczyzna ma dobre i złe strony, więc należy spokojnie wszystko przeanalizować, zanim zaangażujemy się w związek.

Ewelina Shulz

Latest posts by Ewelina Shulz (see all)

Ewelina Shulz Autor

Ukończyłam dziennikarstwo. Na co dzień zajmuję się dwójką moich dzieci, dlatego też mam sporo czasu na prowadzenie bloga. Mam nadzieję, że Ci się tu podoba!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *